TERMO PLUS s.r.o.
  • Facebook
  • slovak
  • english
SlideshowSlideshowSlideshowSlideshowSlideshow

Záhradné betónové platne

Longara
Longara
LongaraAntik
LongaraAntik
Giona
Giona
GionaAntik
GionaAntik
Idania flair
Idania flair
Deka
Deka
Ester
Ester
Lido
Lido
Linea
Linea
Forte
Forte
Opus
Opus
Schodiskové stupne
Schodiskové stupne
Uloženie platní
Uloženie platní

Terasové platne - terasová dlažba z betónu - sú vhodné pre záhradné terasy, chodníčky, či ako vonkajšia dlažba na schody do domu. Exteriérová dlažba na terasu či do záhrady je veľmi príjemná na chodenie, mechanicky odolná a mrazuvzdorná. Atraktívnym riešením pre svahovitý terén sú schodiskové stupne.

Vydláždite si terasu i záhradu betónom

Exteriérové terasy patria k najobľúbenejším častiam domu, kde sa dajú príjemne tráviť chvíle s rodinou či priateľmi hlavne v letnom období.

Terasa by mala byť v dokonalej symbióze s domom i so záhradnou výsadbou a kompletným dizajnom prostredia.

Dlažba na terasu a do záhrady

Výber navhodnejšieho materiálu pre exteriérové terasy by nemal byť podceňovaný, keďže dlažba bude vystavovaná poveternostným podmienkam dennodenne. Najdôležitejšie je, aby terasové platne či dlažba do záhrady boli mechanický odolné, protišmykové, farebne stále a príjemné na chodenie. Všetky tieto dôležité kritéria spĺňajú terasové platne a terasová dlažba z betónu.

Betón je alternatíva kamennných dlažieb

Betón ako tvárny materiál v neutrálnej, racionálnej farbe je popredným stavebným materiálom vďaka svojim výrazne prospešným vlastnostiam. Na výber sú v mnohých tvaroch, dajú sa opracovať hrany alebo vybrať rôzne farebné odtiene. Veľkosť závisí od stupňa záťaže podľa ktorého sa vyberá aj hrúbka platní. Technológie úpravy povrchov sú rôzne a ponúkajú tak stále širšie spektrum ponuky, tak farebného ako aj povrchového rozlíšenia. Povrch býva napr. vymývaný, štruktúrovaný, brokovaný alebo klasicky hladký.

 

Terasová dlažba a využiteľnosť terasových platní

Betónové platne a terasová dlažba sú vhodné najmä na terasy rodinných domov, chodníky, obytné a školské dvory, záhradné cestičky. Vyznačujú sa mechanickou pevnosťou, efektným vzhľadom a sú veľmi príjemné na chodenie i odolné voči pošmyknutiu. Terasové platne sú pochôdzne a ľahko zaťažiteľné. Pre zaťaženie osobnou autodopravou je nutné uloženie do maltového lôžka. Terasová dlažba Premac ponúka terasové platne s povrchom upraveným rôznymi technológiami - brokovaním, brúsením a pridaním ušľachtilého kameniva v mnohých farebných odtieňoch. Naša ponuka zahŕňa tie najvariabilnejšie možnosti betónových platní s rôznymi povrchovými úpravami ako napr. hladká nášľapná vrstva, zdrsnená štruktúra, terasové platne s vymývaným povrchom, s ostrými hranami či so zdrsneným ostriekaním.

Betónové platne na schody

Kvalitné a bezpečné schodiskové stupne tvoria platne na schody s kamienkovým povrchom. Sú dokonalou súčasťou záhrad, alebo domov, Ich prirodzený vzhľad krásne zapadá do prírodného kontextu. Využitie nájdu ako schody do domu, alebo schody v záhrade pri svahovitom teréne.

Premac Protect

Terasová dlažba sa vyznačuje nielen elegantným dizajnom, ale aj jednoduchým uložením a údržbou. Technológia ošetrenia povrchu PREMAC Protect vylepšuje úžitkové aj estetické vlastnosti betónového výrobku. Platne na terasu sú tak odolné voči znečisteniu, znižuje sa ich nasiakavosť, tvorba výkvetov a oživuje sa ich farebnosť.