TERMO PLUS s.r.o.
  • Facebook
  • slovak
  • english
SlideshowSlideshowSlideshowSlideshowSlideshow

Betónové ploty

Maclit
Maclit
Preblok
Preblok
Uloženie tvárnic
Uloženie tvárnic

Najpoužívanejším materiálom pri výstavbe plotov sú betónové tvárnice. Aj betónový plot môže nadobudnúť prirodzený vzhľad a eleganciu.

Betónové ploty z tvárnic Premac

Betónové tvárnice na plot sú vyrábané v maximálnej kvalite a v modernom dizajne. Svoju farebnosť a ani štruktúru po rokoch nemenia ako iné bežné ploty. Betónový plot spĺňa základné funkčné vlastnosti, čím je vymedzenie hraníc pozemku, zvyšuje pocit bezpečia, dlhoročná životnosť, zabezpečujú protihlukovú zábranu a odolnosť voči poveternostným podmienkam.

Pri výbere materiálu je dôležitá jeho pevnosť a stabilita, vzhľadom na poveternostné podmienky sa životnosť betónových plotových tvárnic predpokladá až na 40 rokov.

Plotové tvárnice Maclit

Výsostne atraktívne oplotenie vášho domu alebo záhrady ponúkajú plotové tvárnice Maclit, ktoré pripomínajú žulu či dokonca nahrubo opracovaný kameň. Tieto tvárnice sú ponúkané až v 6-tich zemitých farbách kde v kombinácií so špeciálným opracovaním štiepaného betónu pôsobí betónový plot veľmi prírodne.

Plotový systém Preblok

Naopak pri dosiahnutí minimalizmu a elegancie, odporúčame plotový systém Preblok s hladkým povrchom. Hladká plotová tvárnica je tak jednoduchým riešením pre stavbu múru a oplotenia. Novinkou je tvránica Preblok pre ploty betónové s brokovaným povrchom. Uplatňuje sa zásada že v jednoduchosti je krása a to platí aj v tomto prípade, keď síce na pohľad monotónny betón pôsobí krajšie než príliš prekombinovaná farebná varianta. Nielenže je účelné ale i jednoduché a štýlovo ľahko kombinovateľné. Betónové ploty tak pôsobia triezvym a realistickým dojmom a dajú tak vyniknúť farebnosťi záhrad či domov.

Betónové ploty z tvárnic a ich využitie

Betónové ploty vytvorené z tvárnic Maclit či Preblok sa používajú hlavne na oplotenie rodinných domov alebo i rekreačných objektov. Klasické betónové ploty z platní majú širšie uplatnenie vo využití hlavne na oplotenie priemyselnych a skladových priestorov, ale i pre rodinné domy, kde majitelia túžia po väčšom súkromí ako pri použití betónových tvárnic.

Betónový plot a jeho výhody

  • murované ploty z betónových tvárnic sú jednoduché na montáž, bezúdržbové, nepotrebujú žiadnu mimoriadnu starostlivosť ako iné ploty
  • betónové ploty sú odolné voči poveternostným podmienkam, voči vetru, snehu, ľadu a pod.
  • vytvára súkromie pre majiteľov oplotenia a zabezpečuje majetok pred cudzími osobami
  • plotové tvárnice svojími technologickými vlastnostiami vytvárajú protihlukovú bariéru od okolia
  • betónové ploty z tvárnic kompletizujú drevené, alebo kovové plotové výplne - mnohé materiálové aj farebné možnosti